
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 280 pF |
| Voltage Rating (DC) | 420 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 19 mm |
| Width | 5.8 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 320 V |
| Height | 2.4 mm |
| Depth | 5.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Lead Pitch | 2.4 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Lead/Base Style | Radial |
| Max Voltage Rating (DC) | 420 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 840 V |
| Varistor Voltage | 510 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 320 V |
| Max Surge Current | 6 kA |
| Energy | 136 J |
| ESD Protection | No |
| Clamping Current | 50 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Max Varistor Voltage | 561 V |
| Min Varistor Voltage | 459 V |
| Schedule B | 8533290000 |
| Surge Energy Rating | 136 J |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 6 kA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
